Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 Warning: Creating default object from empty value in /DISK2/WWW/scisoft.cz/seo/b2evocore/_class_settings.php on line 36 SKLERO-SEO - Doba načítání stránky není důležitá - dělá si Matt Cutts legraci?

Vlastnosti příspěvku: Doba načítání stránky není důležitá - dělá si Matt Cutts legraci?

Trvalý odkaz:   29. 11. 06  18.48:31, Rubriky: Copy & Conversion, 138 slov   Czech (CZ)

Doba načítání stránky není důležitá - dělá si Matt Cutts legraci?

Cituji z blogu Google inženýra:

Je zcela OK pokud provozujete Váš web na svém domácím DSL, pokud je server správně nakonfigurován. Pokud je Google schopen stránku načíst, je jedno jestli se stránka načítá půl sekundy nebo pět sekund.

Poznámky:

  1. Tak to je trochu překvapení. Lidová moudrost, že se stránka musí načítat rychle asi přežívá z dob kdy měl Google serverů "jen" tisíce.
  2. Opravdu chce G. uživatelům předhazovat stránky, které se pomalu načítají (a tedy uživatel načítání nejspíše stejně přeruší) bez jakékoliv penalizace? Být akcionářem G., začnu prodávat akcie.
  3. ?eč je o pomalé odezvě způsobeném pomalým připojením, nikoliv o balastu v kódu

Zdroj Matt Cutts : http://www.mattcutts.com/blog/myth-busting-delays-in-page-loading

Komentáře:

Komentář od: habendorf [Visitor]
To je podlě mě naprosto v pořádku. Cílem je IMHO relevance, nikoliv superrychlá irelevance. Poznámka 3. je zásadní.
Trvalinka 29. 11. 06 @ 19:20
Komentář od: noname [Visitor] · http://www.kapler.cz
uvědomte si, že Matt Cutts žije v jiných poměrech, kde ADSL neznamená to co v ČR. A když budu chtít zobrazit stránku na 2048/512 ADSL v ČR, tak se mi velmi pravděpodobně zobrazí rychleji, než stránka na 10 Mbit v americe.
Trvalinka 29. 11. 06 @ 19:48
Komentář od: Petr [Visitor] · http://melodie.na-mobil.cz
Věřím, že Google má podklady, na základě kterých toto činí. Pokud je stránka skutečně relevantní, rád si na ní uživatel počká.
Trvalinka 29. 11. 06 @ 20:10
Komentář od: Tomas [Visitor] · http://l-rs.ic.cz/
Podla mna je to uplne v poriadku, ved 5 sekund nie je az tak vela ...
a co sa tyka adsl s upl. 512 - ved pokial ta stranka nie je velmi navstevovana, tak to staci ..... (pokial tam majitel neda 50MB fotiek ...)
Trvalinka 29. 11. 06 @ 21:20
Komentář od: k800 [Visitor] · http://www.emobil.name/
Myslím, že je to ok. Přece se nebudou zabanovávat stránky, který se načítaj o něco déle (a ještě třeba to může být jednorázové)
Trvalinka 30. 11. 06 @ 07:40
Komentář od: dgx [Visitor] · http://www.dgx.cz/trine/
Kdyby někdo z Google řekl, že kolo je hranaté, všichni s údivem padnou na rdel, blognout to a najde se dost přikyvovačů, kteří dodají, že na to jistě mají v Google podklady :-)

Pokud to řekně někdo z Microsoftu, všichni se jim vysmějí.

Je to legrace.
Trvalinka 30. 11. 06 @ 13:55
Komentář od: sh [Visitor] · http://www.isecure.cz
Divate se na to spatne. Tohle google ani technologicky poradne resit nemuze, protoze nelze rozeznat to jestli je treba 'uzka trubka' nekde po ceste od centra (resp. jestli si mezitim admini tahaj porno mezi sebou gigabitem) nebo jestli to je zasluha pripojeni serveru... To ze se google botce stranka nacita pomalu take nemusi nutne znamenat ze se uzivatelum nacita pomalu.

Ale presto urcite google ma nastavene nejake timeouty a myslim ze nebudou ani moc extremni.
Trvalinka 01. 12. 06 @ 00:27
Komentář od: Jan Onesork [Visitor] · http://onesork.wordpress.com
A vy si myslíte, že by bylo vhodné, aby Google ve svém algoritmu pro řazení stránek ve výsledcích vyhledávaní zohled?oval dobu odezvy serveru?

Předpokládám, že je pouze definovaný timeout, ale jinak mu je to šumák.
Trvalinka 01. 12. 06 @ 17:40
Komentář od: Jiří Lysek [Visitor] · http://www.bukovec.cz/
Stránka by se načítat rychle měla. Nehledě na roboty stránky jsou primárně určeny pro uživatele.
A ne pro roboty. Žádný uživatel není moc ochotný čekat na načtení stránky vice jak 10-15 sekund. Pokud ovšem nechceme, aby šel na další stránku našeho webu.
Trvalinka 20. 12. 06 @ 00:37
Komentář od: Gabriel [Visitor] · http://www.aaannunci.it/
Rychlost načítání stránky je velmi důležitá věc, a to nejen pro boty. Tvrzení pana M. Cuttse bych nevěřil ani trochu. Web, kde by se každá stranka načítala 5s, by googlebot indexoval velmi neochotně.
Trvalinka 20. 12. 06 @ 22:49

Comments are closed for this post.

SKLERO-SEO

Asi 50% úspěchu v SEO tvoří hrubá síla a 30% spočívá v dovedném využití obecně známých faktů. Tenhle blog se zabývá dalšími deseti procenty - méně známými postřehy z různých fór a blogů. (Kam se ztratilo posledních deset?)

Václav Mach


<< Odkaz na zdroj je obvykle v titulku!

Vyhledat

Scisoft webdesign, tvorba webu

powered by
b2evolution